Identyfikacja gospodarczych, społecznych i środowiskowych oddziaływań rozwoju technologii energetyki niskoemisyjnej w Polsce

Magdalena Ligus

The purpose of this study is to identify and assess the relevance of economic, social and environmental impacts of low-emission energy technologies in the context of their impact on social well-being within the meaning of the sustainable development paradigm. The Delphi method was used as a heuristic method.
Author Magdalena Ligus (MISaF / IZF / KFP)
Magdalena Ligus,,
- Katedra Finansów Przedsiębiorstw i Finansów Publicznych
Journal seriesStudia i Prace WNEiZ US, [Studia i Prace Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania do 2015], ISSN 2450-7733, e-ISSN 2300-4096, (B 9 pkt)
Issue year2017
No47/2
Keywords in Polishodnawialne źródła energii, energetyka jądrowa, metoda delficka, rozwój zrównoważony
Keywords in Englishrenewable energy, nuclear energy, Delphi method, sustainable development
Abstract in PolishArtykuł stanowi próbę identyfikacji i oceny istotności oddziaływań w sferze gospodarczej, społecznej i środowiskowej technologii energetyki niskoemisyjnej w kontekście ich wpływu na dobrobyt społeczny w rozumieniu paradygmatu rozwoju zrównoważonego. W pracy zastosowano metodę delficką, zaliczaną do metod heurystycznych.
DOIDOI:10.18276/SIP.2017.47/2-08
URL https://wnus.edu.pl/sip/pl/issue/556/article/8752/