Rachunkowość kreatywna, agresywna czy oszukańcza – problem w identyfikacji

Izabela Szwacińska

Accounting as a system consists of many processes, procedures and constantly evolves. Thanks to the continued progress, such notions as creative accounting, aggressive accounting and deceptive accounting appeared. The aim of the article is to present meanings of mentioned ideas and significant differences among them. The main purpose of the article is first of all to help identify a type of accounting which is carried out by a company. In addition, it shows appropriate steps to guarantee legitimate activities.
Author Izabela Szwacińska (WUE)
Izabela Szwacińska,,
- Wrocław University of Economics
Other language title versionsCreative accounting, aggressive or deceptive accounting – problem with identification
Book Biernacki Michał, Kowalak Robert (eds.): Rachunkowość, Debiuty Studenckie - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, 2018, Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ISBN 9788376957203, 130 p.
Keywords in Polishrachunkowość kreatywna, rachunkowość agresywna, rachunkowość oszukańcza, kreatywność, rachunkowość, prawo
Keywords in Englishcreative accounting, aggressive accounting, deceptive accounting, creativity, accounting, law
Abstract in PolishRachunkowość jako system złożony z wielu procesów oraz procedur podlega ciągłym udoskonaleniom i zmianom. Permanentny rozwój przyczynił się do powstania takich terminów, jak rachunkowość kreatywna, agresywna oraz oszukańcza. Artykuł ten ma na celu przedstawienie istoty każdego ze wspomnianych określeń oraz wykazanie istotnych różnic w znaczeniach tych terminów. Jego celem jest przede wszystkim pomoc w identyfikacji rodzaju rachunkowości prowadzonej przez jednostkę gospodarczą, a następnie podjęcie odpowiednich kroków, aby wszystkie działania przedsiębiorstwa były zgodne z aktualnymi przepisami prawa.
ScoreMinisterial score = 20.0, 28-10-2019, MonographChapterAuthor