Bibliotekarze współtwórcami biblioteki: od koncepcji do realizacji - z doświadczeń praktyka

Dorota Matysiak

W artykule opisano poszczególne etapy powstawania nowego gmachu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Prace nad projektem rozpoczęły się w 2006 r., gdy powstał Program użytkowy i został złożony wniosek o dofinansowanie projektu z funduszy unijnych. Kolejne etapy to: przygotowanie projektu architektonicznego, wybór wykonawcy, prace budowlane oraz aranżacja wnętrz. Wskutek połączonych wysiłków profesjonalistów z dziedziny architektury, budownictwa oraz bibliotekarzy został stworzony gmach biblioteki o wysokich walorach architektonicznych, który nie tylko uwzględnia współczesne trendy, lecz także je wyznacza.
Author Dorota Matysiak (ML)
Dorota Matysiak,,
- Main Library
Journal seriesBiuletyn EBIB, ISSN 1507-7187 , (0 pkt)