System sugestii i możliwości jego stosowania w kształtowaniu warunków pracy

Szymon Dziuba , Anna Cierniak-Emerych

Współcześnie coraz większego znaczenia nadaje się uczestnictwu pracowników w procesach decyzyjnych. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na owo uczestnictwo w doskonaleniu warunków pracy w przedsiębiorstwie, a w konsekwencji podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa i higieny pracy. Za jeden z przejawów owego uczestnictwa można uznać związany z uwzględnieniem pomysłów zgłaszanych przez pracowników, tzw. system sugestii. W tym kontekście celem artykułu stało się podjęcie próby ukazania możliwości posługiwania się w przedsiębiorstwach systemem sugestii rozpatrywanych w kategoriach narzędzia sprzyjającego doskonaleniu warunków pracy. Realizując wskazany cel odniesiono się do przykładu wykorzystania systemu sugestii w praktyce funkcjonowania wybranych organizacji. Tłem dla wskazanych rozważań stała się prezentacja - w początkowej części niniejszego artykułu - istoty oraz podstaw stosowania systemu sugestii.
Author Szymon Dziuba (EaE / IES / DLaC)
Szymon Dziuba,,
- Department of Labor and Capital
, Anna Cierniak-Emerych (EaE / IES / DLaC)
Anna Cierniak-Emerych,,
- Department of Labor and Capital
Book Romanowska-Słomka Iwona, Salamon Szymon (eds.): Warunki środowiska pracy a zdrowie pracowników. Tom 4, 2018, Wydawnictwo Uczelniane Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa, ISBN 9788363839598, 359 p.
Keywords in Polishsystem sugestii, warunki pracy, bezpieczeństwo i higiena pracy
Dziuba_Cierniak_Emerych_System_Sugestii_I_Mozliwosci_Jego_Stosowania.pdf 376,87 KB