Źródła finansowania projektów rewitalizacji obiektów pokopalnianych na przykładzie parku wielokulturowego „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu

Łukasz Żabski

Głównym celem naukowym pracy jest wskazanie podstawowych źródeł finansowania planów rewitalizacji obiektów pokopalnianych na przykładzie Parku Wielokulturowego „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu. W pierwszej części opracowania scharakteryzowano pojęcie rewitalizacji, wskazując na jej główne cele. Następnie pokazano istotę rewitalizacji obiektów poprzemysłowych, w tym pokopalnianych, oraz przedstawiono wynikające z niej korzyści. W drugiej części pracy przeanalizowano podstawowe źródła i instrumenty finansowania działań rewitalizacyjnych, ze szczególnym naciskiem na środki zewnętrzne UE, a także opisano zarys projektu rewitalizacji jednego z największych kompleksów pogórniczych – Starej Kopalni „Julia”. Podano też źródło i wysokość nakładów finansowych w kontekście problemu niedoszacowania kosztów wspomnianej inwestycji.
Author Łukasz Żabski (EaE / IES / DMaFE)
Łukasz Żabski,,
- Department of Management and Food Economy
Book Trzepacz Piotr, Warchalska-Troll Agata (eds.): Rewitalizacja miast: teoria, narzędzia, doświadczenia, 2017, Instytut Rozwoju Miast, ISBN 9788365105127, 333 p.
Keywords in Polishfinansowanie projektów rewitalizacji, obiekty pokopalniane, park wielokulturowy „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu
Zabski_Zrodla_Finansowania_Projektow_Rewitalizacji_Obiektow.pdf 180,94 KB
ScoreMinisterial score = 5.0, 26-08-2019, MonographChapterAuthor