Nowe tendencje w wytwarzaniu dedykowanego oprogramowania wspierającego zarządzanie i biznes

Bogdan Burkot

Celem opracowania jest przedstawienie ram teoretycznych dla wybranych tendencji w wytwarzaniu oprogramowania ukierunkowanych na ciągłość dostaw oraz zapewnienie wysokiej jego jakości, a następnie analiza, w oparciu o te ramy, wsparcia narzędziowego oferowanego przez IBM. Na wstępie omówiono źródło potrzeby organizacji, dotyczącej szybkiego i ciągłego dostarczania oprogramowania. W pierwszej części publikacji omówiono dwie tendencje w wytwarzaniu oprogramowania adresujące tę potrzebę, a mianowicie DevOps oraz continuous delivery. W drugiej części dokonano analizy produktów firmy IBM w kontekście głównych praktyk DevOps. Na zakończenie podsumowano rozważania dotyczące nowych tendencji w wytwarzaniu oprogramowania.
Author Bogdan Burkot (WUE)
Bogdan Burkot,,
- Wrocław University of Economics
Book Perechuda Kazimierz, Chomiak-Orsa Iwona (eds.): Wiedza menedżerska i technologie informacyjne w biznesie, 2017, Politechnika Częstochowska, Wydawnictwo Wydziału Zarządzanie Politechniki Częstochowskiej, ISBN 978-83-65179-97-5, 167 p.
Keywords in PolishDevOps, ciągłe dostarczanie oprogramowania
ScoreMinisterial score = 20.0, 28-08-2019, MonographChapterAuthor