Nowa Ordynacja podatkowa – potrzeba zmian

Alicja Ołpińska

In this article, changes in the Tax Ordinance Act which were based on the Act draft, have been defined and characterized. They will start to apply on 1 January 2019. The advantages and disadvantages of the amendments in the Tax Ordinance have been indicated. The conclusions are based on the Tax Code of 29 August 1997 and the draft Act of 16 October 2017, which have been published on the website of the Ministry of Finance.
Autor Alicja Ołpińska (UE)
Alicja Ołpińska
- Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Inne wersje tytułuThe new Tax Ordinance Act – need for change
Paginacja76-80
Objętość publikacji w arkuszach wydawniczych0.5
Książka Biernacki Michał, Kowalak Robert (red.): Rachunkowość, Debiuty Studenckie - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, 2018, Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ISBN 9788376957203, 130 s.
Słowa kluczowe w języku polskimOrdynacja podatkowa, projekt, ustawa, przepisy podatkowe, podatnik
Słowa kluczowe w języku angielskimTax Ordinance Act, draft, law, tax legislation, taxpayer
Streszczenie w języku polskimW artykule zostały określone i scharakteryzowane zmiany w Ordynacji podatkowej, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku. Wskazano wady i zalety wprowadzanych zmian. Wszystkie wnioski sformułowano na podstawie Ordynacji podatkowej z dnia 29 sierpnia 1997 roku oraz projektu nowej ustawy z dnia 16 października 2017 roku, ogłoszonego na stronie Ministerstwa Finansów.
Językpl polski
Punktacja (całkowita)20
PunktacjaPunktacja MNiSW = 20.0, 28-10-2019, MonographChapterAuthor
Liczba cytowań*