Rare Resources and Networks

Katarzyna Olejczyk-Kita

In this paper we discuss the issues related to building competitive advantage in networks with the use of rare resources. We also try to determine whether there are enterprises in network that may own rare resources.
Autor Katarzyna Olejczyk-Kita (ZIF / IOZ / KSiMZ)
Katarzyna Olejczyk-Kita
- Katedra Strategii i Metod Zarządzania
Paginacja29-34
Objętość publikacji w arkuszach wydawniczych0.5
Książka Dziura Marek, Jaki Andrzej, Rojek Tomasz (red.): Enterprises and Economies in the Face of Contemporary Challenges. Management – Restructuring – Innovation, 2018, Fundacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Foundation of the Cracow University of Economics, ISBN 9788365907271, [9788365907288], 329 s.
Dziura_Jaki_Rojek_Enterprises_And_Economies.pdf / Brak informacji o licencji (plik zarchiwizowany - zaloguj się albo sprawdź dostępność na wydziale)
Języken angielski
Plik
Olejczyk_Kita_Rare_Resources_And_Networks.pdf 307,91 KB