Zarządzanie przedsiębiorstwem z zastosowaniem systemów klasy ERP

Agnieszka Gaweł

The article presents the concept of using ERP systems to business management. The use of modern information technologies in an enterprise is very important to get information for the management purposes. Enterprise Resource Planning is a software that helps companies integrate their information flow and business processes.
Author Agnieszka Gaweł (WUE)
Agnieszka Gaweł,,
- Wrocław University of Economics
Other language title versionsBusiness management with the use of ERP systems
Book Biernacki Michał, Kowalak Robert (eds.): Rachunkowość, Debiuty Studenckie - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, 2017, Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ISBN 978-83-7695-663-3, 134 p.
Keywords in Polishsystem ERP, rachunkowość zarządcza, zarządzanie przedsiębiorstwem
Keywords in EnglishERP system, managerial accounting, business management
Abstract in PolishW artykule przedstawiono problematykę wykorzystania systemów klasy ERP w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Zastosowanie nowoczesnych technologii informacyjnych ma ogromne znaczenie w pozyskiwaniu informacji do celów zarządczych, a podejmowanie właściwych decyzji przez kadrę menedżerską wymaga nie tylko pozyskiwania zintegrowanych danych ze wszystkich działów przedsiębiorstwa, ale także ich właściwej selekcji i prezentacji. Celem artykułu jest pokazanie, jak ułatwione może być pozyskiwanie niezbędnych do zarządzania danych bezpośrednio ze zintegrowanego systemu ERP. W opracowaniu zastosowano następujące metody badawcze: studia literatury oraz studium przypadku.
Gawel_Zarzadzanie_przedsiebiorstwem_z_zastosowaniem_systemow.pdf 382,49 KB
ScoreMinisterial score = 20.0, 28-10-2019, MonographChapterAuthor