Wybrane problemy efektywności przedsięwzięć innowacyjnych przedsiębiorstwa

Alicja Karasek

Author points at some chosen problems of efficiency of enterprise’s innovation activity. Paper is and attempt to show the complexity of this concept an its consequences for innovation management.
Author Alicja Karasek (MISaF / IOaM / KSiMZ)
Alicja Karasek,,
- Katedra Strategii i Metod Zarządzania
Journal seriesZarządzanie i Finanse, [Prace i Materiały Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego], ISSN 2084-5189, (B 10 pkt)
Issue year2012
No1/3
Keywords in Polishinnowacje, innowacyjność, ocena efektywności
Keywords in Englishinnovation, innovativeness, efficiency evaluation
Abstract in PolishArtykuł przedstawia wybrane problemy związane z zagadnieniem efektywności aktywności innowacyjnej przedsiębiorstwa. Poprzez ukazanie koncepcji samej aktywności, stara się zwrócić uwagę na złożoność samego przedmiotu badania oraz związane z tym dalsze konsekwencje badawcze. Wskazuje również problemy pojęciowe i ograniczenia metod i narzędzi wykorzystywanych w praktyce gospodarczej oraz wynikające z tego uproszczenia, które w rezultacie wpływają na jakość decyzji w procesach zarządzania aktywnością innowacyjną przedsiębiorstw.
Citation count*6 (2016-05-31)