Ocena ekoświadomości mieszkańców Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Manuela Ingaldi , Szymon Dziuba

Abstract

Ludzie zaczęli rozumieć potrzebę myślenia o środowisku i jego ochronie, wiedzą, że nie są jedynym gatunkiem na ziemi, nie mają uprzywilejowanych praw do korzystania z tego środowiska i odkryli, że stan tego, co ich otacza, ma wpływ na ich życie. Świadomość ekologiczna to myślenie i przeżycia poszczególnych ludzi oraz funkcjonujące społeczne standardy pojmowania i wartościowania biosfery. Ważne jest więc, aby poprzez różnorodne akcje, badania, publikowane artykuły rozbudować u ludzi tą świadomość. Celem artykułu jest zbadanie świadomości mieszkańców okolic Częstochowy na temat środowiska naturalnego w okolicach ich miejsca zamieszkania. Badanie przeprowadzono w formie ankiety internetowej. Wyniki ankiety mają pokazać jaki jest stan środowiska naturalnego i powietrza na badanym terenie. Przedstawione zostaną działania gmin, które według mieszkańców mają wpływ na jego środowisko. Przedstawiono zachowanie mieszkańców, którzy także oddziałują na środowisko.
Author Manuela Ingaldi - Czestochowa University of Technology (PCz)
Manuela Ingaldi,,
-
, Szymon Dziuba (EaE / IES / DLaC)
Szymon Dziuba,,
- Department of Labor and Capital
Pages148-159
Publication size in sheets0.55
Book Ulewicz Robert, Ingaldi Manuela (eds.): Production Engineering, Quality Production Improvement , 2018, Oficyna Wydawnicza Stowarzyszenia Menedżerów Jakości i Produkcji, ISBN 9788363978815, 187 p.
Keywords in Polishśrodowisko naturalne, ekoświadomość, postawa obywatelska
Languagepl polski
Score (nominal)5
Score sourcejournalList
Citation count*
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back