Badanie satysfakcji użytkowników Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jako element kształtowania strategii

Dawid Kościewicz

Celem artykułu jest omówienie ankietowego badania satysfakcji użytkowników Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przeprowadzonego w ramach ogólnopolskich badań ankietowych satysfakcji użytkowników bibliotek naukowych, prowadzonego pod auspicjami SBP, na potrzeby formularza AFBN. W artykule zwięźle opisano przebieg badania ankietowego w Bibliotece Głównej oraz omówiono jego wyniki, z naciskiem na zaobserwowane w odpowiedziach respondentów mocne i słabe strony Biblioteki. Przedstawiono również trudności interpretacyjne oraz subiektywne sugestie korekty formularza ankiety na potrzeby kolejnych badań. Omówienie oparto o literaturę poświęconą budowaniu strategii rozwoju bibliotek akademickich oraz zarządzaniu organizacją w oparciu o satysfakcję klienta i użytkownika. Wyniki badania posłużą dalszemu kształtowaniu strategii rozwoju Biblioteki.
Author Dawid Kościewicz (ML)
Dawid Kościewicz,,
- Main Library
Book Czyrek Joanna, Wojtczak Jadwiga (eds.): Rola biblioteki w środowisku lokalnym, 2017, Korporacja Bibliotekarzy Wrocławskich, ISBN 9788361970408, 112 p.