Melamina jako składnik naczyń i przyborów kuchennych. Analiza przypadków produktów niebezpiecznych dla zdrowia konsumentów

Małgorzata A. Jarossova , Paulina Krnacova , Małgorzata Krzywonos , Anna Cierniak-Emerych , Alica Lackova , Szymon Dziuba

Scharakteryzowano światowy rynek melaminy i jej głównych producentów. Przedstawiono właściwości i wykorzystanie melaminy w róż-nych gałęziach przemysłu oraz dopuszczalne limity migracji do żywności w przypadku za-stosowania w wyrobach przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Wskazano niebezpiecz-ne produkty i kraj ich pochodzenia, podano wartość przekroczenia dopuszczalnego limitu, a także zalecenia dotyczące stosowania na-czyń i artykułów wykonanych z melaminy.
Author Małgorzata A. Jarossova - University of Economics in Bratislava
Małgorzata A. Jarossova,,
, Paulina Krnacova - University of Economics in Bratislava
Paulina Krnacova,,