Kształtowanie warunków pracy w małym przedsiębiorstwie - studium przypadku

Magdalena Borowska

Małe przedsiębiorstwa to specyficzne podmioty gospodarcze. Ich odmienność wiąże się m,in. z osobą przedsiębiorcy - właściciela, który jest zwykle założycielem a zarazem bezpośrednim kierownikiem przedsiębiorstwa. Łączenie funkcji właścicielskich oraz menedżerskich w osobie jednego przedsiębiorcy wiąże się ściśle z koniecznością wykonywania wielu obowiązków. Chodzi tu m.in. o pozyskiwanie finansów, zarządzanie zasobami ludzkimi, marketing i reklamę, pozyskanie i obsługę klienta. Wielość, ale i złożoność obowiązków determinuje niekiedy trudności z nadaniem im odpowiedniej wagi w procesie zarządzania, co często skutkuje zaniedbywaniem pewnych obszarów, jak np. bhp.
Author Magdalena Borowska (EaE / IES / DLaC)
Magdalena Borowska,,
- Department of Labor and Capital
Book Romanowska-Słomka Iwona, Salamon Szymon (eds.): Warunki środowiska pracy a zdrowie pracowników. Tom 4, 2018, Wydawnictwo Uczelniane Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa, ISBN 9788363839598, 359 p.
Keywords in Polishbezpieczeństwo i higiena pracy, warunki pracy, małe przedsiębiorstwo, biuro rachunkowe
Borowska_Ksztaltowanie_Warunkow_Pracy_W_Malym_Przedsiebiorstwie.pdf 352,89 KB